Pochwal się, czego słuchasz

Screenshot of last.fm
Jeśli ktoś z Was jest fanem muzyki, portal + aplikacja Last.fm to absolutne must-have! Na czym polega jego działanie? Otóż Last.fm ma kilka ciekawych funkcjonalności, ale najważniejsza i podstawowa to rejestrowanie muzyki, jakiej się słucha. Praktycznie z każdego źródła. Przy dobrej konfiguracji zarejestrujemy zarówno kawałki słuchane na komputerze z płyty CD, jak i te ze Spotifya czy Tidala.

Dlaczego uważamy, że jest to takie fajne? To proste – pamięć ludzka jest zawodna. Zbierając tego typu bazę danych – a, dodajmy, nic nas to nie kosztuje, po kilku latach otrzymujemy naprawdę ciekawe źródło informacji na temat własnych poszukiwań muzycznych. Dzięki aplikacji można sobie np. przypomnieć o wielu numerach, które kiedyś uwielbialiśmy, a po prostu wypadły nam z głowy. Oprócz tego Last.fm tworzy szereg innych zestawień, np. podsumowań minionego tygodnia czy roku. Możemy się więc np. dowiedzieć, o której godzinie i w jaki dzień tygodnia statystycznie słuchamy muzyki najczęściej. To może akurat wiedza zbędna, ale jakże fascynująca! ?

Oprócz powyższych funkcjonalności, na stronie znajdziemy również zdjęcia wykonawców, informacje o koncertach, propozycje poszukiwań muzycznych, czy wymienimy się opiniami z innymi użytkownikami. Jako się rzekło – must-have fanów muzyki.

Dodaj komentarz