Jak czytać jeszcze więcej książek?

Czytanie książek w dobie internetu stopniowo staje się coraz mniej popularne, chociaż wiele osób wciąż ceni sobie ten rodzaj rozrywki. Dzięki czytaniu można się wyciszyć, uruchomić wyobraźnię i przenieść się do świata wykreowanego przez autora. Mole książkowe często zastanawiają się, w jaki sposób mogą czytać jeszcze więcej. W tym artykule postaramy się pomóc odpowiedzieć właśnie na to pytanie.

Jednym z dobrych sposobów jest ustalanie własnych celów w czytaniu np. sto stron dziennie. Pozwala to nie tylko czytać więcej, ale też pozytywnie wpływa na regularność i dyscyplinę, a to z kolei przekłada się pozytywnie na inne aspekty naszego życia. Dzięki stawianiu celów możemy motywować się do działania i ewaluować swoje działania oraz postępy.

Dobrą praktyką w przypadku chęci podniesienia liczby czytanych książek jest posiadanie ich nadwyżki. Dzięki temu nie będzie trzeba robić niepotrzebnych przerw w oczekiwaniu na nowy tytuł, wystarczy sięgnąć po niego na półkę. Jeśli nie wiecie, po co sięgnąć jako następne, polecamy sprawdzenie dostępnych dzieł od autorów, którzy przypadli wam do gustu. Jeśli szukacie rekomendacji – polecamy sprawdzenie tematycznych tagów na Instagramie lub TikToku. Trend czytania pojawia się coraz częściej na tych platformach i mogą okazać się dobrym miejscem do poszukiwań.

Ważną kwestią jest pamiętanie, że czytacie dla siebie. Warto sprawdzić pozycje uchodzące za klasyki lub benchmarki w swojej dziedzinie, ale najważniejsza jest przyjemność z czytania. Jeśli interesuje Cię fantastyka, nie zmuszaj się do czytania książek światopoglądowych. Testowanie nowych gatunków jest oczywiście rzeczą dobrą i rozwijającą, ale nie powinniście niczego robić na siłę, bo może to jedynie zniechęcić do sięgania po nowe pozycje.

Podsumowując – czytajcie to, co lubicie! Stawiajcie cele, bądźcie konsekwentni i nie zapominajcie, że czytanie ma być przyjemnością. Mamy nadzieję, że dzięki temu małemu poradnikowi uda wam się czytać jeszcze więcej i wyniesiecie z książek jeszcze więcej radości.