Co robić w wolnym czasie, aby się dobrze zrelaksować?

Można lubić swoją pracę, ale nie zmienia to faktu, że w którymś momencie różnego rodzaju stresy i powtarzalność obowiązków prowadzą do pewnego zniechęcenia, czy – w ekstremalnym przypadku – wypalenia zawodowego. Dlatego też warto mieć kilka sposobów spędzania wolnego czasu w sposób zupełnie inny, niż ma to miejsce podczas 8 godzin w robocie. W naszym przypadku – z dala od komputera.

Nie jest to nota bene zadanie takie łatwe. Wiele w końcu hobby wiąże się z patrzeniem w monitor – jak np. granie w gry czy – paradoksalnie – słuchanie muzyki, bo przecież czyta się o niej w internecie, a teledyski ogląda na monitorze. Warto zatem pójść w stronę sportu. Bieganie czy siłownia to najbardziej oczywiste wybory, ale przecież możemy dołączyć do jakieś ekipy i pograć w kosza albo piłkę nożną. Jak znaleźć taką ekipę? 15 minut przeglądania grup facebookowych czy portali ogłoszeniowych powinno wystarczyć. Na pewno warto się również zainteresować jogą lub jakimiś sportami walki, gdzie jednym z elementów jest medytacja.

Jeśli sport sensu stricto nas nie interesuje, można poszukać np. jakiś grup paintballowych. Tu mamy wszystko – ruch, oderwanie od rzeczywistości, a i szare komórki też trochę pracują. Jeżeli jednak aż tyle emocji to dla nas przesada, to może warto zainteresować się bilardem albo dartem? Osoby natomiast, które wolą zostawać w domu, zawsze mogą zanurzyć się w świat literatury. Czytanie zalet ma mnóstwo, ale też jedną wadę – męczy wzrok, który i tak już jest nadwyrężony od przesiadywania przed komputerem.

Niezależnie od tego, na co koniec końców postawimy, pamiętajmy – ruch i rozrywka są bardzo ważne. Nawet jeśli w tym momencie tego nie odczuwamy, zdrowe podejście do życia zaprocentuje w niedalekiej przyszłości.

Dodaj komentarz